Mladostniki in strokovnjaki skupaj za boljše duševno zdravje
Dan povezovanja: Spreminjanje razumevanja stisk in krepitev podpore mladim je uspešno združil skoraj 200 udeležencev, ki so se zbrali, da bi osvetlili pomembnost duševnega zdravja mladostnikov. Dogodek je potekal 27. septembra v Kopru v avli Armerije in na Fakulteti za humanistične študije Univerze na Primorskem.
Nov evropski projekt za reševanje izzivov na področju duševnega zdravja in prilagoditev intervencij za ranljive skupine po Evropi
16. september 2024 – Evropski projekt "Modular Mental Health Toolbox" (MentBox) se uradno začenja z dogodkom, ki ga gosti Andaluzijska zdravstvena služba v Sevilli, Španija. Projekt, financiran s strani EU, si prizadeva premostiti vrzel med najboljšimi praksami na področju duševnega zdravja in njihovo implementacijo v državah članicah EU
Svetovni dan preprečevanja samomora
Mednarodna zveza za preprečevanje samomora (IASP) in Svetovna zdravstvena organizacija (WHO) sta leta 2002 razglasili 10. september za svetovni dan preprečevanja samomora – dan, ko se še aktivneje poziva javnost k preprečevanju samomora po vsem svetu. Vsako dejanje posameznika, naj se zdi še tako majhno, lahko obudi upanje pri nekomu, ki se spopada s stisko.
Dr. Anna Sandak prva znanstvenica v Sloveniji s projektom Pathfinder Evropskega sveta za inovacije
Namestnica direktorice InnoRenew CoE, profesorica na Univerzi na Primorskem in prva prejemnica projekta Pathfinder Evropskega sveta za inovacije (EIC) v Sloveniji. Pridobitev izr. prof. dr. Anne Sandak predstavlja pomemben dosežek, saj je to prvi Pathfinder projekt v državi, ki ga vodi ženska znanstvenica.
UP IAM SCRS na novinarski konferenci NIJZ z vabili k akcijam ob svetovnem dnevu preprečevanja samomora
V petek, 6. septembra, je na NIJZ potekala novinarska konferenca, na kateri je UP IAM SCRS (Slovenski center za raziskovanje samomora) predstavil aktivnosti ob svetovnem dnevu preprečevanja samomora (10. september):