Med petkom, 3. oktobrom, in nedeljo, 5. oktobrom, se je v Kopru odvijal prvi ADRIATinn Startup vikend, ki ga je organizirala Univerza na Primorskem, Inštitut Andrej Marušič v sklopu projekta ADRIATinn. Potekal je v Primorskem družbenem centru - Središču Rotunda, Destradijev trg 11.

Celoten program dogodka je dosegljiv na spletni strani: http://adriatinn.iam.upr.si/adriatinn-startup-weekends-si-slo/.

Na dogodku je bilo prisotnih preko 50 udeležencev. Dogodek se je začel s pozdravnimi nagovori predstavnika Univerze na Primorskem in vodje projekta ADRIATinn, sledila sta motivacijska nagovora uspešnih podjetnikov.

V petek so udeleženci predstavili svoje poslovne ideje, izmed katerih so izglasovali 8 najboljših. Na podlagi izbranih idej so se oblikovale skupine, ki so pričele z intenzivnim delom na nadaljnem razvoju.

V soboto se je udeležencem pridružila skupina izkušenih mentorjev, ki so skupine usmerjali pri razvoju poslovnih idej in z njimi delili izkušnje iz osebnega in poslovnega življenja.

Tekom celotnega vikenda so se ideje večkrat preoblikovale. V nedeljo do poldneva so skupine zaključile z delom in pripravile predstavitve zadnjih izbranih idej. V popoldanskem času so svoje delo javno predstavile. Strokovna komisija je na podlagi teh predstavitev izbrala tri najboljše skupine, ki so prejele praktične nagrade, zmagovalna skupina pa je prejela še brezplačno udeležbo na tečaju 2014 Coinvest investment – Readiness training in možnost predstavitve na največji investicijski konferenci v Sloveniji – 2014 Coinvest investicijski konferenci.

1. mesto

Ekipa IRISKA, personalizirani invalidski vozički

• Iris Ferrari
  • Gordana Rakar
  • Mojca Bolka
  • Aleksandar Savić

Slika 1: Vodja projekta predaja nagrado zmagovalni skupini.

Slika 2: Predstavitev prototipa zmagovalne ideje.

2. mesto

Ekipa BAG IN MOTION

• Barbara Jerovšek
  • Sabina Grižančič
  • Peter Šanovič

Slika 3: Po predaji nagrade, vodja projekta in drugouvrščena skupina.

3. mesto

Ekipa PUBLIFE

• Mirjam Pikl
  • Meti Brus
  • Tina Podlogar
  • Marko Palangetić
  • Matej Zrimšek
  • Marko Jakopic
  • Vladan Jovičić

Slika 4: Po predaji nagrade, vodja projekta in tretjeuvrščena skupina.

Za vsa vprašanja smo vam na voljo.

ADRIATinn Startup vikendi

Organizacijski odbor SIovenije

email: adriatinn@iam.upr.si

Sporočilo za javnost je na voljo na povezavi.