ponedeljek, 14. oktober 2013

Vabljeni na tečaj o adheziji

Univerza v Ljubljani, Biotehniška fakulteta, 2. in 3. decembra 2013, organizira tečaj o adheziji, v najširšem pomenu področja - za najrazličnejše materiale. Tečaj bo potekal na Bledu, v hotelu Lovec. Predavatelj bo dr. Kash Mittal iz ZDA. Dr. Mittal je mednarodno uveljavljen in priznan znanstvenik in strokovnjak na področjih adhezije in čiščenja površin. Do sedaj je vodil več tečajev, ki so bili zelo uspešni. Tečaj na Bledu je posebej pripravljen za udeležence iz Vzhodne in Jugovzhodne Evrope.

Najpomembnejše vsebine, ki bodo obravnavane na tečaju:

• uvod v fenomen adhezije;
  • kontaminacija površin in njihovo čiščenje;
  • kontaktni koti, omočljivost in adhezija;
  • interakcije (kislinsko-bazne) na aktivnih mejnih površinah;
  • površinska modifikacija polimernih materialov;
  • kako izboljšati oprijemnost premazov in lepil;
  • silani in drugi promotorji lepil;
  • tanki filmi (vključno s kovinskimi prevlekami na polimernih materialih) z vidika adhezije;
  • tehnike za merjenje oprijemnosti.

Dodatne informacije so na voljo na spletni strani, kjer se lahko tudi prijavite, ali pri Marku Petriču z Biotehniške fakultete UL.

Vabljeni!