Na UP IAM smo bili ponovno uspešni in pridobili dva projekta bilateralnega sodelovanja med Slovenijo in Argentino (2015 - 2017). Pridobivanje tovrstnih projektov je potrditev naše uspešne mednarodne vpetosti in pomeni dodatno okrepitev povezav s tujimi raziskovalci.

Pridobljena projekta sta:

• projekt nosilca dr. Martina Milaniča (Oddelek za matematiko) v sodelovanju z dr. Gracielo Nasini (Universidad Nacional de Rosario, Rosario): Problemi pakiranja in pokritja v grafih in hipergrafih/Packing and Covering Problems in Graphs and Hypergraphs/Problemas de Empaquetamiento y Cubrimiento de Grafos en Hipergrafos;
  • projekt nosilke dr. Andreje Kutnar (Oddelek za tehnologijo) v sodelovanju z dr. Guillermom Josejem Martinezom Pasturjem (Centro Austral de Investigaciones Cientificas (CADIC), Ushuaia): Povezovanje upravljanja z gozdovi in tehnologijo predelave lesa za učinkovito rabo gozdnih virov v celotni vrednostni verigi/Intergrating forest management and wood processing technologies for effective use of forest resources throughout the entire value chain/Integrando las technologias de produccion primaria y manejo forestal para el mejor uso a lo largo de toda la cadena de valor en Argentina y Eslovenia.

Prijaviteljema in nosilcema iskreno čestitamo ter jima želimo uspešno raziskovanje!