Člani Oddelka za tehnologijo in Oddelka za matematiko so na raziskovalnem obisku v prvem tednu julija gostili dr. Liudmilo Makhotino iz Saint Petersburg State Technological University of Plant Polymers, ki je v Slovenijo prišla v okviru projekta bilateralnega sodelovanja med Slovenijo in Rusijo »Okoljske lastnosti in vrednotenje okoljskih vplivov papirja«, financiranega s strani ARRS.

Področje njenega dela sega na raziskovanje okoljskih vplivov predelave papirja, njen oddelek pa tesno sodeluje s podjetjem International Paper, svetovno največjim proizvajalcem papirja. Tako so ji raziskovalci UP IAM s področja lesarstva in trajnostne rabe lesa (dr. Klavdija Kutnar, dr. Andreja Kutnar, dr. Črtomir Tavzses in Michael Burnard) predstavili dejavnosti, ki jih izvajajo v okviru projektov in pretresli možnosti skupnih projektov, ki jih bodo pripravili med obiskom v St. Peterburgu v septembru.