V sredo, 19. 6. 2024 je v prostorih Univerzitetne knjižnice (UP UK) potekala otvoritev univerzitetne trgovine – nakUP, ki jo je sicer univerza že predčasno odprla za čas tedna Transform4Europe: Onkraj meja (20.-24. maja 2024). Z otvoritvenim nagovorom, slavnostnim prerezom traku in opravljenim nakupom sta jo tako še uradno odprla rektorica UP, prof. dr. Klavdija Kutnar in direktor UP UK, izr. prof. dr. Jonatan Vinkler.

Zamisel o vzpostavitvi univerzitetne trgovine je na univerzi živela kar nekaj let saj so te v tujini zelo pogost, skoraj obvezen del univerz, zaradi močne mednarodne vpetosti UP in pogostih obiskov iz tujine, pa se je tudi na UP kazala potreba in zanimanje za nakup izdelkov z blagovno znamko UP. Trgovina je poimenovana nakUP, ime pa je bilo predlagano in izglasovano s strani zaposlenih in študentov univerze.

Trgovino sedaj gostijo v Univerzitetni knjižnici univerze, ki jo uspešno vodi direktor izr. prof. dr. Jonatan Vinkler.

Odprta je v času uradnih ur UP UK, od 8.00 do 16.00.

Vabljeni.