sreda, 5. april 2023

Psihološka svetovalnica UP

Prijazno vabimo vse študente Univerze na Primorskem v novo vpostavljeno psihološko svetovalnico, ki deluje v okviru UP pod vodstvom UP FAMNIT Oddelka za psihologijo. Svetovalnica nudi psihološko podporo v obliki individualnih srečanj vsem študentom univerze. V svetovalnici delujejo usposobljeni svetovalci, ki so vključeni v redno strokovno supervizijo.

Svetovanje je za vse študente Univerze na Primorskem brezplačno.

Na svetovanje v okviru Psihološke svetovalnice UP se lahko prijavite TUKAJVsi podatki iz prijavnega obrazca so zaupne narave in bodo uporabljeni izključno za organizacijo svetovanja. V kolikor imate kakšna vprašanja, lahko kontaktirate psiholoska.svetovalnica@upr.si

V študentski svetovalnici lahko poiščete pomoč, če se soočate s težavami, kot so:

• stiske v povezavi z učenjem, študijem oz. doseganjem akademskih ciljev,
  • težave pri usklajevanju obveznosti in osebnega življenja,
  • težave pri obvladovanju stresnih situacij,
  • čustvene težave, kot npr. tesnoba, panični napadi, depresija, motnje hranjenja ali druge težave v duševnem zdravju,
  • težave s samopodobo in druge stiske na osebnem področju, kot npr. težave v doživljanju sebe, obvladovanju čustev,
  • težave v medosebnih odnosih, kot npr. konflikti v družini, v partnerskem ali drugih odnosih, osamljenost,
  • različne druge psiho-socialne težave v obdobju prehoda v odraslost oz. ob spoprijemanju z življenjskimi spremembami.

Na svetovalnico se lahko obrnete tudi v primeru želje po pogovoru v zaupnem in varnem okolju. Svetovanje poteka v živo (trg Brolo) oz. po dogovoru, preko spleta (na platformi Zoom).

Kaj lahko pričakujete?

• psihološko svetovanje izkušenih svetovalcev,
  • zaupno in varno okolje za pogovor o svojih težavah,
  • opolnomočenje pri soočanju z različnimi življenjskimi izzivi,
  • pomoč v procesu doseganja konstruktivnih sprememb ter pri razvoju spretnosti za učinkovitejše obvladovanje težav,
  • podporo pri morebitnem iskanju drugih oblik pomoči.