V tednu od 7. do 11. julija 2014 je Oddelek za matematiko gostil pomembne raziskovalce, ki so v Koper prišli z namenom raziskovalnega dela na področju algebraične teorije grafov in pa poglabljanja uspešnega sodelovanja s slovenskimi matematiki. Tako se UP IAM in UP Famnit ponovno dokazujeta kot močno mednarodno vpeti v matematični prostor.

Tako so pri nas gostovali: Yan-Quan Feng, Da-Wei Yang in Jian-Bing Liu iz Beijing Jiaotong University na Kitajskem, Paul Terwilliger, Gabriel Pretel in Alison Gordon Lynch iz University of Wisconsin-Madison v ZDA ter Joy Morris in Dave Witte Morris iz University of Lethbridge v Kanadi.

Goste sta v družbi direktorja UP IAM, doc. dr. Vita Vitriha in dekanje UP Famnit, izr. prof. dr. Klavdije Kutnar sprejela tudi rektor Univerze na Primorskem, prof. dr. Dragan Marušič ter prorektor za znanstveno-raziskovalno in razvojno delo izr. prof. dr. Štefko Miklavič.