sreda, 24. september 2014

Matematične delavnice na OŠ Cerkno

V Cerknem so v sredo, 24. septembra 2014, pričeli z obeleževanjem praznovanja 200. obletnice rojstva cerkljanskega rojaka in slavnega matematika Franca Močnika. V praznovanje so vstopili povsem v matematičnih barvah. Franc Močnik je v svoji poklicni karieri spisal vrsto matematičnih računic, v katere je vključil predvsem praktične primere iz vsakdanjega življenja.

Mladi raziskovalki UP IAM Ana Zalokar in Karla Ferjančič ter študent UP FAMNIT Tadej Vodopivec so na Osnovni šoli Cerkno tako izvedli tri matematične delavnice, poimenovane Močnikove delavnice, za zainteresirane učence od 6. do 9. razreda. Dobra udeležba na delavnicah kaže, kako so učenci željni dodatnega znanja. Kar 38 se jih je naučilo, kako si z barvicami pomagamo v matematiki, koliko obrazov ima fleksagon in kaj imajo verige skupnega z verjetnostjo.