Na podlagi 20. člena Pravilnika o volitvah rektorja Univerze na Primorskem (št. 002-34/17) bo JAVNA PREDSTAVITEV PROGRAMOV KANDIDATOV ZA REKTORJA UP potekala v sredo, 17. maja 2023, z začetkom ob 12.00 in zaključkom ob 14.00 v predavalnici Tramontana (UP FHŠ).

Predstavila se bosta kandidata (abecedni vrstni red): prof. dr. Klavdija Kutnar in prof. dr. Matjaž Novak.

Vsaka predstavitev bo potekala do 50 min, in sicer do 30 min za predstavitev in do 20 min za odgovore na vprašanja prisotnih.

Zaradi enakovredne obravnave bo vrstni red predstavitve žreban z žrebom na začetku, obe predstavitvi pa bosta po 50 min prekinjeni, ne glede na morebitna dodatna vprašanja. Kandidat lahko po presoji skrajša predstavitev in dovoli več časa za vprašanja, skupni čas ne sme presegati 50 min.

Predstavitev bo delno snemana in fotografirana s strani predstavnikov medijev ter pristojnih služb UP za namene obveščanja javnosti.

Za snemanje izjav za medije bosta kandidata na voljo po zaključeni javni predstavitvi.

izr. prof. dr. Mihael Perman l. r.

predsednik volilne komisije