Univerza Griffith v Avstraliji vsako leto podeljuje nagrade za raziskovanje in s tem prepoznava dosežke izjemnih posameznikov in skupin, ki s svojim raziskovanjem presegajo meje svojih področij.

The Vice Chancellor's 2014 Research Excellence Award je za leto 2014 v kategoriji »Individual Mid-career or Senior Researcher who has demonstrated an outstanding record of achievement in research« prejel prof. dr. Diego de Leo, ki vodi  Australian Institute for Suicide Research and Prevention (delujoč v okviru omenjene univerze), pa tudi predstojniku našega Slovenskega centra za raziskovanje samomora.

Dr. Diegu de Leu iskreno čestitamo in mu želimo še veliko raziskovalnih uspehov tako v Avstraliji kot Sloveniji!