Obveščamo vas, da bo Univerzitetna knjižnica Univerze na Primorskem v času kolektivnega dopusta, 24. 7. 2023-13. 8. 2023, zaprta za uporabnike.

Obe enoti bosta svoja vrata ponovno odprli v ponedeljek, 14. avgusta. Zamudnine v času, ko je knjižnica zaprta za uporabnike, ne tečejo.

Univerza na Primorskem je ponovno podaljšala rok za prijavo na razpis za mlade raziskovalce,  ki se bodo v prihodnjih štirih letih usposabljali po programu, ki je sestavljen iz raziskovalnega in študijskega programa.

Raziskovalci, dr. Blas Fernandez, dr. Roghayeh Maleki, dr. Giusy Monzillo, dr. Safet Penjić in dr. Sarobidy Razafimahatratra z Oddelka za matematiko na UP IAM in UP FAMNIT ter dr. Nino Bašić in dr. Tomaž Pisanski z Oddelka za informacijske znanosti in tehnologije na UP IAM in UP FAMNIT, so svoje znanstvene izsledke predstavili na konferenci Combinatorial Objects and Their Applications (RICCOTA2023), v organizaciji Fakultete za matematiko, Univerze v Reki, med 3. in 7. julijem 2023.

Namestnica predstojnika Slovenskega centra za raziskovanje samomora UP IAM, izr. prof. dr. Vita Poštuvan, se je v tednu od 3. do 6. julija 2023, mudila v Brightonu, kjer je na 18. Evropskem kongresu psihologije predstavila izsledke svojih zadnjih študij.

UP FAMNIT tudi letos organizira dva poletna tabora: poletni tabor »Matematika je kul« in poletni tabor »Orada RAčunalniška DelavnicA«. Namenjena sta učencem z zaključeno osnovno šolo (osnovnošolcem z zaključenim 9. razredom) in srednješolcem, potekala pa bosta v času od nedelje, 20. avgusta do četrtka, 24. avgusta 2023.