UP FAMNIT tudi letos organizira dva poletna tabora: poletni tabor »Matematika je kul« in poletni tabor »Orada RAčunalniška DelavnicA«. Namenjena sta učencem z zaključeno osnovno šolo (osnovnošolcem z zaključenim 9. razredom) in srednješolcem, potekala pa bosta v času od nedelje, 20. avgusta do četrtka, 24. avgusta 2023.

Do utrinkov lanskoletnega tabora lahko dostopate tukaj.

Poletni tabor »Matematika je kul«

Že 12. poletni tabor »Matematika je kul« je namenjen učencem z zaključeno osnovno šolo (osnovnošolcem z zaključenim 9. razredom) in srednješolcem, ki jih zanima matematika ali takim, ki morda še niso prepričani, da je matematika lahko tudi zabavna in uporabna. Vzporedno bo tabor potekal tudi v angleškem jeziku.

Obsega pa:

• predavanja in delavnice o raznovrstnih zanimivih matematičnih temah,
  • projektno delo v skupinah in
  • številne družabne in športne aktivnosti.

Več informacij je na voljo na spletni strani tabora in prek e-pošte tabor@famnit.upr.si.

Poletni tabor »Orada RAčunalniška DelavnicA«

Poletni tabor ORADA je namenjen učencem z zaključeno osnovno šolo (osnovnošolcem z zaključenim 9. razredom) in srednješolcem, ki jih zanima računalništvo.

Obsega pa:

• delavnico Poker in Python
  • delavnico Rubikova kocka: od teorije grup, prek algoritmov do hitrostnega reševanja
  • projektno delo v skupinah in
  • številne družabne in športne aktivnosti.

Več informacij o prijavah je na voljo na spletni strani poletnega tabora: https://tabor.dist.famnit.upr.si/sl/prijave

Več podrobnosti o taboru je dostopnih na spletni strani tabora in prek e-pošte tabor.dist@famnit.upr.si.

Oba tabora omogočata 70% popust udeležencem, ki so se udeležili državnega Vegovega tekmovanja ali tekmovanja Bober.

Na voljo je omejena višina sredstev, s katerimi stroške udeležbe krijemo v celoti za udeležence, ki:

• k prijavi predložijo dokazilo o udeležbi na mednarodni matematični olimpijadi, ali
  • k prijavi predložijo dokazilo o Zlatem Vegovem priznanju iz matematike ali najvišjega priznanja na državnem nivoju iz tekmovanja iz logike (ali Bober za tabor ORADA) v letih 2021, 2022 ali 2023.

Prijave za oba tabora zbiramo do 31. 7. 2023.