četrtek, 26. april 2012

ZAKLJUČNA KONFERENCA PROJEKTA PROMISE

PROMISE (Promoting Mental Health Minimising Mental Illness and Integration through Education) je mednarodni projekt, katerega glavni cilj je razviti izčrpne smernice za izobraževanje strokovnjakov (medicinskih sester, socialih delavcev, psihiatrov, psihologov itd.) s področja promocije duševnega zdravja in konkretne primere tovrstnih izobraževalnih programov. Naloga Univerze na Primorskem kot sodelujoče članice v projektu je razvoj smernic za področje depresivnosti in samomorilnosti.

Projekt se bo septembra zaključil s konferenco v Londonu, kjer bodo predstavljene najsodobnejše raziskave in prakse s tega področja. Predstavljene bodo tudi nove evropske smernice za usposabljanje ključnih skupin strokovnjakov, ki so bile razvite v okviru projekta.

Več o projektu in konferenci lahko preberete na spletni strani projekta PROMISE.