Oddelek za matematiko UP FAMNIT in UP IAM sta s sodelovanjem Centra za diskretno matematiko UL PEF konec junija na Rogli organizirala že tretjo delavnico "Symmetries of graphs and networks (SYGN 2012)" in drugo poletno doktorsko šolo Diskretne matematike.

V okviru doktorske šole za podiplomske magistrske in doktorske študente so se slušateljem iz Slovenije in tujine predstavili trije ugledni tuji predavatelji - Michael Giudici iz Avstralije, György Kiss z Madžarske in Stephan Wagner iz Južnoafriške republike.

Delavnica Simetrije grafov in omrežij pa je obsegala devet vabljenih predavanj in študentske predstavitve.

Organizacijo obeh vrhunskih matematičnih dogodkov, ki so na Roglo med 24. in 30. junijem 2012 pritegnili 40 slovenskih in tujih gostov ter 29 študentov, je delno sofinancirala Agencija za raziskovanje RS.

Zadovoljni udeleženci dveh vrhunskih matematičnih dogodkov na Rogli (foto: Boštjan Kuzman)

Kako so se imeli na Rogli, si oglejte tukaj.