petek, 24. januar 2014

Uspešna delavnica trajnostne gradnje

V sredo, 22. januarja 2014, je bila na UP FAMNIT delavnica na temo trajnostne gradnje. Delavnica je potekala v sklopu projekta EnergyViLLab.

Namen delavnice je bil soustvarjanje novih idej, ki bi lahko vplivale na trajnostni razvoj in  čezmejno sodelovanje živih laboratorijev, ustanovljenih v okviru projekta EnergyViLLab.

Udeleženci so bili družbeniki živega laboratorija SME ViLLab, Slovensko združenje za trajnostno gradnjo (Green Building Council Slovenia) in Italijansko združenje za trajnostno gradnjo (Green Building Council Italy). Govorili so o trajnostni gradnji pri nas in v Italiji, ju primerjali ter razpravljali o prihodnjem razvoju področja.

Udeleženci delavnice so bili s srečanjem zelo zadovoljni, saj je minilo v prijetnem delovnem vzdušju.

Delavnica o trajnih gradnjah je bila zelo dobro obiskana.

Udeležence delavnice je uvodoma nagovoril prorektor UP za znanstveno-raziskovalno delo izr. prof. dr. Štefko Miklavič.

Prisotne je pzdravila tudi dekanja UP FAMNIT izr. prof. dr. Klavdija Kutnar.

Irena Hlade, GBC Slovenia, je govorila o zelenih šolah v Sloveniji.

Tina Špegelj, Rihter hiše d.o.o., je predstavila študije primerov o lesenih konstrukcijah.

Kako pomembno je zdravo življenjsko okolje, je poudarila doc. dr. Andreja Kutnar.

Robert Smodiš, Slovensko združenje za trajnostno gradnjo, je predstavil združenje, kateremu predseduje.

Udeleženci delavnice so predavanja spremljali z velikim zanimanjem.