ponedeljek, 9. julij 2012

Teorija grafov na UP FAMNIT in UP IAM

Fakulteta za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije (UP FAMNIT) in Inštitut Andrej Marušič (UP IAM) sta med 4. majem in 14. junijem izvedla Semester teorije grafov. Vseboval je štiri vsebinske sklope, ki so jih izvajali vrhunski, v svetovnih krogih priznani visokošolski učitelji in raziskovalci s področja teorije grafov, in sicer:

1. Rušenje simetrij v grafih - predaval je prof. Wilfried Imrich, Mountranuniversitat, Avstrija,
  2. Kombinatorični problemi na Cayleyjevih grafih - predavala je prof. Elena Konstantinova, Sobolev Institute of Mathematics, Rusija,
  3. Izbrana poglavja teorije grafovpredaval je prof. Adam Paweł Wojda, AGH University of Science and Techology, Poljska,
  4. Grafi in njihovi krovipredaval je prof. Roman Nedela, Matej Bel University, Slovaška

Predavanj so se udeležili študenti podiplomskih magistrskih in doktorskih študijskih programov s področja matematike na UP FAMNIT in drugih slovenskih univerzah ter tudi raziskovalci s področja matematike, predvsem tisti, ki se raziskovalno ukvarjajo s področjem kombinatorike oziroma teorije grafov.

prof. Elena Konstantinova