Raziskovalni inštitut InnoRenew CoE je skupaj z OŠ Šmarje pri Kopru, OŠ Dušana Bordona, OŠ Škofije, Gimnazijo Koper, Mestno občino Koper in Univerzo na Primorskem, pripravil razstavo Ambasadorji trajnostnega razvoja.

Na razstavi so predstavljeni izdelki nadarjenih učencev in dijakov, ki so nastali med delavnicami, v okviru projekta Ambasadorji trajnostnega razvoja, financiranega s strani Mestne občine Koper. Projekt je bil oblikovan predvsem z zavestjo, da je dolžnost šole, skrb, da učenci sprejmejo odgovornost do lastnega učenja in znanja, za osebno, predvsem pa tudi širšo družbeno korist. Današnji učenci so jutrišnji socialni, intelektualni, ekonomski in kulturni voditelji, kar pomeni, da njihovega razvoja ne gre prepustiti slučaju.

Razstava bo na ogled do 2. 12. 2022, v avli Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije Univerze na Primorskem. Kasneje bo razstava potovala po osnovnih šolah, ki so bile del projekta.

Lepo vabljeni k ogledu!