Univerza na Primorskem v sodelovanju z Oregon State University (OSU) med 15. in 30. junijem 2015 organizira mednarodno poletno šolo Production of Housing in Europe: Innovation, Conservation and Design with Natural Resources. Poletna šola, ki bo udeležencem prinesla 6 KT, bo potekala v Švici, severni Italiji, Sloveniji in Avstriji, udeležili pa se je bodo tudi študentje OSU.

Več o vsebini, programu in postopku prijave si lahko preberete na tej povezavi in spodaj. Rok za prijavo je 1. marec 2015.

Vabljeni k udeležbi vsi, ki vas zanima raba obnovljivih virov pri ustvarjanju kvalitetnega in zdravega bivalnega okolja!

V sklopu poletne šole bodo študentje spoznavali tradicionalno in sodobno arhitekturo grajenega okolja in primere dobrih praks rabe lesa v omenjenih štirih državah. Primeri so skrbno izbrani, zato se bodo študentje imeli priložnost srečati s širokim spektrom tradicionalnih, sodobnih in inovativnih rab obnovljivih virov, ki soustvarjajo kvalitetno in zdravo bivalno okolje, obiskali pa bomo pa tudi proizvodne obrate in laboratorije, v katerih procese in produkte razvijajo oz. proizvajajo.

Mednarodna izkušnja udeležbe na poletni šoli bo imela poleg pridobivanja znanja, bistvenega za sedanje in bodoče delovanje v okolju, ki stremi k bioekonomiji, za študente posebno vrednost tudi z vidika druženja s sovrstniki iz OSU iz ZDA, ETH Zürich iz Švice in Salzburg University of Applied Sciences iz Avstrije. Študentje bodo z udeležbo na mednarodni poletni šoli pridobili naslednje splošne kompetence:

• zmožnost kritičnega in samokritičnega mišljenja,
  • sposobnost generiranja novih (kreativnih) idej,
  • uporaba pridobljenega znanja v praksi,
  • usposobljenost raziskovanja na ustrezni ravni,
  • uposobnost za konstruktivno interakcijo z drugimi, ne glede na njihovo kulturno ozadje ter spoštovanje različnosti,
  • sposobnost prevzemanja pobud ter spodbujanja podjetniške in intelektualne radovednosti
  • sposobnost vrednotenja in ohranjanja kakovosti dela,
  • usposobljenost za delo v mednarodnem okolju.

Kdo se lahko udeleži mednarodne poletne šole?

Dodiplomski in podiplomski študentje, ki jih zanima obravnavana tematika. Število mest je omejeno (15 za študente iz Slovenije, 15 za študente OSU in 5 za študente iz drugih držav).

Bo udeležba na mednarodni poletni šoli tudi kreditno ovrednotena?

Da. Udeleženci bodo na podlagi Meril za kreditno vrednotenje študijskih programov po ECTS in ob upoštevanju obremenitve študentov prejeli 6 KT. Pred dodelitvijo 6 KT bodo morali izpolniti še naslednje obveznosti:

• prisotnost na dveh pripravljalnih srečanjih pred mednarodno poletno šolo (v maju 2015),
  • priprava predstavitve o življenju in študiju v Sloveniji, ki jo bodo predstavili na prvem srečanju s študenti iz OSU v Zürichu v Švici,
  • priprava in oddaja dnevnika, v katerem bodo po navodilih izvajalcev spremljali dogajanje in vsebine celotnega 14-dnevnega potovanja po štirih evropskih državah v sklopu poletne šole,
  • priprava poročila ob zaključku poletne šole.

Kateri predavatelji bodo izvajali poletno šolo?

Mednarodno poletno šolo bodo strokovno vodili prof. dr. Eric Hansen (OSU, ZDA), izr.prof. dr. Chris Knowles (OSU, ZDA) in doc. dr. Andreja Kutnar (UP, SLO).

Koliko stane udeležba na mednarodni poletni šoli in kaj je vključeno v ceno?

Udeležba na mednarodni poletni šoli stane 1.500 EUR in vključuje stroške celotnega avtobusnega prevoza (Koper – Zürich – Koper z vsemi vmesnimi destinacijami), nočitve z zajtrki, vstopnine in strokovna vodenja. Organizirana kosila in večerje po programu so vključeni v ceno, nekaj obrokov pa je tudi v lastni organizaciji in na lastne stroške (glej program). Znesek (s pripisom Mednarodna poletna šola z OSU) je potrebno v celoti nakazati na račun UP FAMNIT (podatki o bančnem računu (IBAN) in naslovu so objavljeni na tej povezavi) najkasneje do 1. 6. 2015.

Kako in do kdaj se lahko prijavim?

Prijave sprejemamo do 1. 3. 2015 na elektronski naslov andreja.kutnar@upr.si. Prijava mora vsebovati naslednje podatke:

• ime in priimek,
  • naslov stalnega prebivališča,
  • univerza in fakulteta, na kateri je študent vpisan,
  • datum, kraj in država rojstva,
  • državljanstvo,
  • kratko motivacijsko pismo.

Podroben program mednarodne poletne šole (v angleškem jeziku):

Day 1 (Tuesday 16th): Acclimatization and introductions

Deprature from Slovenia in early morning hours (for students from Slovenia)
Group Lunch at Youth Hostel Zurich – get to know you

Walking tour through Zurich
Multi-story wood building in bank district of downtown – TA Media
Dinner on your own
Overnight in Zurich (accommodation: Youth Hostel Zürich, Mutschellenstrasse 114, 2. Wollishofen-Enge, 8038 Zürich)

Day 2 (Wednesday 17th): Hiking and visit to Alpine forests

Bus to Alps
Group box lunch
Overnight in Zürich