četrtek, 8. december 2022

skUPaj za Caprisov Hladilnik toplega srca

Radio Capris organizira že tradicionalno akcijo Hladilnik dobrega srca, s katero pomagajo družinam v obalno-kraški regiji, ki so se znašle v stiski. Sodelovanje UP in Radia Capris uspešno poteka že vrsto let – letos smo bili še posebno povezani na dogodkih za študente (Orientation days in ŠtartUP) – in ker akcija povezuje širšo skupnost, smo se članice UP odzvale vabilu k sodelovanju.

V lanskem letu so zbrali 10 ton različnih dobrin in 47.783 evrov sredstev, letos pa pričakujejo še večje stiske in potrebe. Količina zbranih dobrin ni pomembna – vsaka darovana dobrina je zlata vredna. Zbira se naslednje (nepokvarljive) dobrine:
- prehrambene izdelke z daljšim rokom trajanja: (testenine, riž, olje, sladkor, žitarice za zajtrk ipd.),
- priboljške za praznične dni (čokolade, panetoni, piškoti, marmelada, čokoladni namaz),
- izdelke za osebno nego in higieno (šampone, gele za tuširanje, zobno pasto, zobne ščetke, milo),
- čistila.

Ker želijo v prazničnem času osrečiti tudi otroke, so sladke dobrote posebej dobrodošle.

Škatli za zbiranje dobrin sta nameščeni v Avli Famnita, kjer jima družbo dela praznično okrašena smrekica. Svoje prispevke pa lahko oddate tudi ob prazničnih dogodkih, ki jih bomo organizirali za zaposlene in otroke ter na ta način dodali praznični toplini še humanitarno noto.

Hvala, da znamo stopiti skUPaj. Želimo vam razposajeno obarvane decembrske dni.