Na 13. slovesni akademiji Univerze na Primorskem, ki je potekala 17. marca 2016 v koprskem gledališču, je rektor prof. dr. Dragan Marušič podelil 12 priznanj in nagrad profesorjem in študentom. Najvišji naziv je prejel akademik, prof. dr. Alexander D. Nekipelov, doktor ekonomskih znanosti in dekan Moscow School of Economics, Univerze Lomonosov ter redni član Ruske Akademije za znanost,ki je postal častni doktor Univerze na Primorskem. Imenovanje je podprl tudi Znanstveni svet UP IAM.

Prav tako je Znanstveni svet UP IAM predlagal dva zaposlena, ki sta prejela nagradi UP. Nagrado za znanstveno odličnost za leto 2015 za področje naravoslovja je tako prejel izr. prof. dr. Martin Milanič, za področje družboslovja pa izr. prof. dr. Nejc Šarabon.

Kolegoma iskreno čestitamo in jima želimo še veliko raziskovalnih uspehov!

Dr. Martin Milanič, prejemnik nagrade za znanstveno odličnost za leto 2015 za področje naravoslovja. (Foto: Alen Ježovnik)

Dr. Nejc Šarabon, prejemnik nagrade za znanstveno odličnost za leto 2015 za področje družboslovja. (Foto: Alen Ježovnik)