UP Inštitut Andrej Marušič, Center za Oblikovanje in Razvoj Aplikacij - CORA razpisuje kar dve prosti delovni mesti. Delovna razmerja bodo sklenjena za polni delovni čas, 40 ur na teden (100% zaposlitev), za določen čas 12 mesecev in s trimesečnim poskusnim delom. Predviden začetek dela v skladu z dogovorom.

Rektorica Univerze na Primorskem je v četrtek, 20. oktobra 2022, v Armeriji UP, na slovesnosti promovirala 11 doktoric in doktorjev in znanosti, ki so doktorske disertacije zagovarjali med marcem in oktobrom 2022. Do sedaj je doktorski študij na UP zaključilo 307 študentov.

Vabimo vas na prvo letošnje predavanje z naslovom »O golobih in golobnjakih«, ki bo v sredo, 26. oktobra 2022, ob 18. uri, v Veliki predavalnici VP3 (UP FAMNIT, Glagoljaška 8) in prek ZOOM povezave. Predaval bo dr. Primož Šparl (UL PeF, UP IAM in IMFM).

Več o letošnjem programu, predavateljih in posameznih predavanjih si lahko preberete tukaj.

četrtek, 20. oktober 2022

Nov doktor znanosti Žiga Velkavrh

Danes, v četrtek, 20. 10. 2022, smo na UP Famnit in UP IAM pozdravili še enega doktorja znanosti.

V prostorih Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije (UP FAMNIT) se je danes, 14. oktobra 2022, uspešno zaključila konferenca MATCOS-22 –Srednjeevropska konferenca za uporabno teoretično računalništvo (The Middle-European Conference on Applied Theoretical Computer Science). Dvodnevni dogodek sta organizirala UP Inštitut Andrej Marušič in UP FAMNIT v sodelovanju z raziskovalnim inštitutom InnoRenew CoE.

Mladi se v odraščanju soočajo z najrazličnejšimi izzivi. Normalizacija teme duševnega zdravja je med mladimi ključnega pomena, saj že vsak četrti izkuša duševne stiske. Kar 50-odstotkov vseh duševnih motenj se začne do 14. leta, 75-odstotkov pa pred 25. letom starosti. Raziskovalka Slovenskega centra za raziskovanje samomora UP IAM, dr. Nuša Zadravec Šedivy, pravi, da se mladi neradi odločajo za iskanje pomoči, saj se velikokrat soočajo z občutki sramu in strahovi o nerazumljenosti. Se pa velikokrat obrnejo na posameznike, s katerimi imajo najtesnejše stike.

Včeraj se je uspešno zaključilo izobraževanje »DIGI-MAT: obravnava matematičnih učnih vsebin z uporabo digitalnih orodij«, ki je potekalo med 1. in 11. oktobrom 2022, v prostorih UP FAMNIT in prek aplikacije ZOOM.

V sredo, 19. oktobra 2022, od 9.00 do 16.30, bo v Avli Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije (UP Famnit) potekal zaključni dogodek Erasmus+ projekta GrowthMinds.

Novo študijsko leto pričenjamo športno in družabno s ŠtartUP dogodkom, ki se bo odvil jutri, 8. 10. 2022, od 9.00 dalje, v novem Obmorskem parku Žusterna.

Inštitut InnoRenew CoE in Univerza na Primorskem organizirata mednarodno konferenco  InnoRenew CoE International Conference 2022: Rethinking buildings and materials for a sustainable future, ki bo potekala od 17. do 18. novembra 2022, v njihovi novi stavbi v Izoli.