Vabimo vas na drugo letošnje predavanje z naslovom »Klasične zmagovalne tehnike pri miselnih igrah«ki bo v sredo, 25. novembra 2020, ob 18. uri, prek ZOOM povezave. Predaval bo dr. Peter Muršič, UP FAMNIT.

Na predavanju se bomo osredotočili na kombinatorične igre. To so potezne strateške igre med igralci, pri čemer so poteze vnaprej definirane in ni prisotne naključnosti. V ožjemu pomenu so to po navadi antagonsitične igre med dvema igralcema, na primer šah, Go, Nim, križec-krožec, štiri v vrsto itd. Pogledali si bomo klasične zmagovalne tehnike, kot so indukcija nazaj, eliminacija dominiranih strategij, kraja strategije in minimax drevo.

O predavatelju:
Dr. Peter Muršič je doktoriral na Rutgers univerzi v New Jerseju leta 2019 s področja grafov/kombinatoričnih iger. Sedaj je asistent na UP FAMNIT, kjer se tudi raziskovalno še naprej ukvarja s sktrukturno/algoritmično teorijo grafov in kombinatoričnimi igrami. V letu študijskem letu 2019/20 je poučeval Matematični praktikum, Napredno modeliranje v psihologiji ter Podatkovno programiranje.

Predavanju lahko sledite na Zoom povezavi: Join Zoom Meeting, Meeting ID: 880 5698 2250, Passcode: 373566

Vljudno vabljeni!